Günlük rutin işlerden sıkılan insanların sayısı her geçen gün artmakta. Sosyal Medya da son dönemlerde gezgin hesaplarının arttığını ve bu hesaplardan ilham alıp yollara düşen yeni gezginlerin varlığına şahit oluyoruz. Ben de üniversite yıllarımda sürekli olarak gezip, kamplara gidiyordum. Şehirden uzak, sessiz kafa dinleyebileceğim yerler, tatil yapmak için her zaman favori yerlerim olmuştur. Her ne kadar yaşamak içinde hayalimde şehirden uzak yerler olsa da ne yazık ki bunu hayata geçirmem şuan için pek mümkün görünmüyor.

Herhangi bir yerde karavan gördüğümde, işte bu diyorum. Bir karavan alıp yollara düşüp, yeni yerler keşfetmek, doğa ile bütünleşmek hayalimde olan ve yapmak istediğim bir olay. Benim gibi düşünmeyen arkadaşlarımla bu fikrimi paylaştığımda onlara fazlasıyla ütopik geliyor. Ama benim gibi düşünen ve bu hayali gerçekleştiren insanların maceralarını sosyal medya sayesinde takip ettikçe çokta ütopik bir hayal olmadığını anlıyorum.

Bu yazımda, karavan ile seyahat eden ve  maceralarını youtube da yayınlayan, takip ettiğim kanalları paylaşmak istedim. İlham alıp yola çıkmak isteyenler için derlediğim kanalları takip ederek, yolda ki arkadaşlarımıza destek olmanızı umut ediyorum.

1- Yolcuların Dikkatine

2-Trail of Us

3-MayaVanLife

Sizinde takip ettiğiniz ve takip etmemi önerdiğinizi kanallar var ise yorum kısmında paylaşın.

Kategori: