Pazarlama işi yapan iki arkadaş, beklemedikleri bir anda işsiz kalırlar. Çok uzun süredir yaptıkları işte olan iki arkadaş, biranda düştükleri boşluktan nasıl çıkabileceklerini düşünüp, aynı zamanda kötü giden gündelik hayatlarını düzeltmek için yollar aramaktadırlar.

Bir çok iş araştırmasından sonra, google stajyer programıyla karşılaşır ve programın sonunda başarılı olan ekibin google da iş başı yapacağını öğrenirler. Billy ve Nick, google başvuru yapar, kendilerinden daha genç insanların arasına girip şanslarını denemek isterler. Zorda olsa, google dan onay alarak staja başlarlar. Sonrasında ki süreç, Billy ve Nick’in google da kıyasıya verdiği mücadeleyle ilgilidir. Özellikle girişimcilerin izlemesi gereken filmler listesinde önerilen bu filmi beğendim. Bence eğlenceli aynı zamanda mücadelenin önemini çok iyi anlatıyorlar. Bence de, Genç Çıraklar girişimcilerin izlemesi gereken filmler arasında.

Billy ve Nick’in hikayesinde olduğu gibi her ne olursa olsun, kaybettiğinizi düşündüğünüz son noktada bile ayağa kalkma şansınızı deneyin.Zafer hiç beklemediğiniz bir adımın sonunda, hayatın size verdiği ödüllerden biridir.

IMDB: 6,3

YAPIM:ABD-2013

YÖNETMEN: Shawn Levy

TÜR: Komedi

FRAGMAN:

Kategori: