Cinayet Süsü filmini sonunda izleme fırsatını yakaladım. Ali Atay’ın yönetmenliğinde ve gerçekten işinin hakkını veren usta oyuncular ile gayet güzel bir film ortaya çıkmış. Yine Ali Atay’ın yönettiği Ölümlü Dünya filmi hakkında daha önce fikrimi paylaşmıştım. Filmin bir çok kez tekrar izleneceğini de belirtmiştim. Ama Ali Atay tekrar izlenip sıkılmayalım diye Cinayet Süsüyle karşımıza çıktı.

Ülkede ki komedi anlayışını hiçbir zaman anlayamadığım için,bu filminde gerçekten hakkıyla yorumlanabileceğini düşünmüyorum.Neyse filme gelecek olursak, polisiye görünümlü komedi tanımı tamamıyla yerinde olmuş. Film,insanları öldürerek süsleyip sanata dönüştüren bir katilin peşine düşen cinayet bürosunun macerasıyla başlıyor. Her öldürdüğü kurbanı farklı bir şekilde görselleştiren katili bulmak daha doğrusu anlamak cinayet bürosunun işini fazlasıyla zorlaştırıyor. Bu zorluklar ile mücadele için ekibe yeni üyeler katılıyor ve işte burdan sonra başlayan süreci izlemeniz gerekiyor.Yine detay yok 🙂

Fikrim; Senaryo ve oyunculuk konusunda kaliteli buldum. Film boyunca güldürüp sonunda anlamlı mesaj ile bitirilen bu güzel yapıtı izlemenizi tavsiye ederim.

Fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=6qSsCZcnmck

Kategori: