Bilişim,teknoloji ve girişimcilik konulu dizileri izlemeye ve paylaşmaya devam edeceğim. Belirli aralıklar ilede bu konularda öneri listeleri yapıp paylaşacağım. Sizde bu tarz önerebileceğiniz dizileri yorum kısmında benimle paylaşabilirsiniz.

Sokağa çıkma yasaklarını değerlendirdiğimiz yeni bir günde yeni bir Netflix dizisinin daha sonuna geldim. Ben yeni izledim ama dizinin çıkış tarihi 2020 yılının şubat ayıymış. Kore yapımı olan dizi, bilim kurgu, fantastik ve romantizm konularının harmanlanmış senaryosuyla çekilmiş. Toplamda 12 bölümden ve her bir bölümü 50 dakikadan oluşuyor.

Dizinin konusu; yalnız olan ve yalnızlık sorunlarıyla boğuşan başrol oyuncusu Han So-yeon’un yapay zeka olan Holo ile karşılaşmasını, sonrasında gerçekleşen olayları anlatıyor. Dizi konusu itibariyle, bence yakın zamanda insanlığın yaşayacağı durumlara göndermeler yapıyor. Dijital ortamlarda geliştirilen yapay zekaların zamanla hayatımıza hangi noktalarda etki edeceğini, her geçen gün yalnızlaşan insanların dijital bir varlığa neden ihtiyaç duyacağını kavramamız açısında fazlasıyla fikir sahibi olmamızı sağlayacak. Bilgisayar şirketi tarafından geliştirilen Holo ile başrolde ki kadının arasında ki duygusal bağın yanı sıra, teknolojiyi elinde bulunduran şirketlerin kötü amaçlarınıda dizi boyunca izliyoruz.

Genel olarak diziyi beğendim ve izlenilebilecek bir senaryo olduğunu söyleyebilirim. Özellikle bilim-kurgu tarzında ki çalışmaları seviyorsanız, dizinin her noktası ilginizi çekebilecek doygunluğa sahip. Zaman içerisinde film dünyasında Yapay Zekalar, dijital dönüşümler ve bu işlerin üretim süreçlerine yönelik adımları konu edinen daha çok fazla senaryoyla karşılacağımızı düşünüyorum.

Kategori: