Bilgiye kolay erişim imkanı sağlayan ve milyonlarca bilgiyi bünyesinde barındıran sanal dünyada, istediğinizi bulmanız pekte zor değil. Eğitim hayatımız boyunca okullarda öğrendiğimiz dersler dışında, Kişisel gelişim, kariyer planlama, Pazarlama gibi farklı eğitimleri alma ihtiyaçları da ortaya çıkıyor. İhtiyaç duyduğumuz bu eğitimlere yönelik açılan yüzlerce eğitim merkezi bulunuyor ve yine bu eğitimler için istenilen rakamların yüksek olduğunu söyleyebilirim. Zaman sınırı olmadan çevrimiçi eğitim almak isteyenler içinde alternatif ücretli platformlara google da kısa bir araştırma yaparak ulaşabilirsiniz.Sizinle,Ücretsiz olarak eğitim alabileceğiniz bir platformu paylaşmak istiyorum.

ODTÜ sürekli eğitim merkezi tarafından hayata geçirilen Bilge iş projesi ile 100 den fazla çevrimiçi eğitime ulaşabiliyor ve bu eğitimleri tamamlayarak sertifika alabiliyorsunuz.

Bilge iş Nedir ? 

Siteyi incelediğinizde bu konuda yapılan açıklama şu şekilde;

Bilgeiş Projesi, Türkiye’de işçi ve işverenlerin uyum yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlanması, teknolojiye uyumu geliştirilmiş bir işgücü piyasası oluşturulmasının desteklenmesi, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımın ve etkinliğinin artırılması, işçi ve işveren düzeyinde kapasite geliştirilmesi doğrultusunda uygulanmaktadır. Bu çerçevede, Ankara, İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Gaziantep olarak belirlenen 5 pilot ilde üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, sürekli eğitim merkezleri, organize sanayi bölgeleri gibi paydaşlarla işbirliği protokolleri imzalanması, pilot illerde yaşayan işçi ve işverenlerin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, işletmelerin ihtiyacına yönelik 100 çevrim içi ders oluşturulmasına yönelik faaliyetler yürütülmesi planlanmıştır.

– Projenin temel amacı işçi ve işverenlerin yeni teknolojilere uyum yeteneklerinin artırılmasıdır.

– Bu kapsamda işçi ve işverenler için çevrim içi derslerden ücretsiz faydalanabilecekleri bir çevrimiçi bir platform oluşturmak amaçlanmaktadır. (grafik tasarımı, web sitesi geliştirme, yazılım geliştirme, dijital fotoğrafçılık vs. gibi başlıkları içeren en az 100 ders)

– Çevrimiçi kurslarla KOBİ işveren ve çalışanlarının mesleki yetkinliklerini arttırmak amaçlanmaktadır.

– Projeyi yaygınlaştırmak amacıyla konferanslar, toplantılar, seminerler ve atölye çalışmaları düzenlenecektir.

– Projeyi sürdürülebilir hale getirmek için portalin ve çevrimiçi dersleri paydaşlardan alınacak geri bildirimler doğrultusunda sürekli olarak güncellenecektir.

– KOBİ’lere ulaşma konusunda desteklerini almak amacıyla seçilen paydaşlarla protokoller imzalanacaktır. Bu protokoller yardımıyla, paydaşlar ile sürdürülebilir kurulacaktır.

– İşveren ve işçiler yönetsel ve mesleki kapasitelerini artırmak için bu eğitimlere katılmaya teşvik edileceklerdir.

Benim fikrim;

Basit bir arayüz ile eğitim almak isteyen herkesin kolay kullanabileceği altyapıya sahip. Ders anlatımları, uygulamalar ve sınavlar pekiştirmek için çok iyi kurgulanmış. Çevrimiçi eğitim almak isteyenlere önerebilirim .

Aldığım örnek sertifika:

Kategori: