Youtube, internet dünyasının en büyük video platformu olmayı başarmasının altında yatan etkenlere başka bir yazıda değineceğim. Son dönemler, birçok yayıncı için kazanç kapısı olan, günde milyonlarca içerik üretilen Youtube de, benim takip ettiğim, 10 kanalı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sıralamayı herhangi bir kritere göre değil, rastgele yaptım. O zaman başlayalım.

1- BARIŞ ÖZCAN;

Sanat,Tasarım,Teknoloji kategorilerinde videolar hazırlayan, benim için en favori kanalların başında geliyor. Video kurgulaması oldukça başarılı…

2- SUNAY AKIN;

Sunay Akın’ın kim olduğu konusuna girmeme gerek olmadığını düşünüyorum. Bilginin üstadı, küp adında ki youtube videoları serisiyle her pazar oldukça ilginç ve güzel bilgileri paylaşıyor.

3- LEVENT SAPCI;

Girişimcilik konularında oldukça başarılı içerikler üretiyor. Yurtdışında ki gelişmelerden haberdar olmak için girişimcilerin takip etmesi gereken bir kanal olduğunu düşünüyorum.

4-BAŞKA BİR ŞEY;

Edelkrone firması tarafından içerik yüklenen bir kanal. İş dünyası konusunda motive olmak isteyenler için güzel içerikler paylaşılıyor. Son dönemler yapılan ofis sohbetleri serisi çok yerinde bir uygulama olmuş.

5- BAŞAK KABLAN;

Herhangi bir kategoriye yerleştiremediğim, severek takip ettiğim bireysel kanallardan biri. Anlattığı konularda ki heyecanı, bu kanalı takip etmemdeki en büyük etken. Başak Kablan’ın anlatacaklarına kulak vermenizi tavsiye ederim.

6-140Journos;

Aktüel, Spot ve SO formatında içerikler üretiyorlar. Olayları anlatım şekli ve videoları kurgulama konusunda oldukça başarılılar.

7-DÜNYADAN SESLER;

Farklı ülkelerin, müziklerini bir araya getiren, müzik severlerin takip edebileceği güzel bir kanal.

8-EMRE DURMUŞ;

Dünya turuna çıkan bir gezginin, seyahat maceralarını izleyebileceğiniz kanal. Her izledikten sonra yola çıkmalıyım diye düşünüyorum.

9-AYHAN SİCİMOĞLU;

Gezginlerin seveceği bir diğer kanal. Gezilerinde kültür, sanat, müzik  ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

10-ORTAPİA:

Son olarak farklı bilgiler edinebileceğiniz bir kanalı paylaşıyorum.

Sizlerde takip ettiğiniz kanalları yorumlarda benimle paylaşabilirsiniz.