İçeriğe geç

Kategori: Girişimcilik

Yeni bir İş Kurmadan Önce 10 Becerinizi Geliştirin!

Yeni bir iş kurmak, başlangıçların zor olanıdır. Yapacağınız işi iyi analiz etmek, pazarınızı belirlemek ve atacağınız adımlarda karşınıza çıkacak zorlukları tahmin etmek, kafa yormanız gereken önemli noktalardır. Bu noktaları belirlemeden işe başlamak, işinizi 2 katı daha çok zorlaştırır. Aynı şekilde, sahip olduğunuz bazı önemli becerilerinizi geliştirmeden başlamanız durumunda, başarıya ulaşma sürecinizi daha çok uzayabilir.

Bu yazımda, yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilere başlamadan önce geliştirmeleri gerektiğini düşündüğüm 10 farklı beceriden bahsedeceğim. Aynı zamanda, paylaşacağım becerilerini geliştirmek için hangi kaynaklardan yararlanmaları gerektiğini de kısaca yer vereceğim.

Fikrim var!

Girişimcilerin, yeni iş fikirleri genellikle planlamadıkları zamanlarda şekillenir. Uykudayken, duştayken ya da yolculukta her an gelebilecek olan ilhamların sonucunda bir çok farklı fikrin ortaya çıkması kaçınılmaz bir durum.

Aslında, bir çok farklı fikire sahip olmak güzel bir nimettir. Bu nimeti kullanarak bir çok başarılı işlere imza attığınızda olmuştur. Peki; biriken fikirlerinizi etkili bir şekilde yönetemeyecek durumda olduğunuzda, kurtarıcı bir fikriniz var mı?

Fikirleriniz arasında boğuşurken, etkili bir organinasyonla en iyi verimi alacabileceğiniz birkaç küçük teknikten bahsetmek istiyorum.