İnternet dünyasında aktif olarak kullandığımız ürünlerin tamamının yabancı ülkeler tarafından geliştirildiğini biliyoruz. Son dönemlerde, Türk girişimcilerin isimlerini bir çok farklı projelerde duymaya başladık. Yerli girişim, Yerli üretim vizyonuyla belirlediğimiz yöntemler ve isimler, ortaya çıkardığımız işin globelleşmesini engelliyor mu diye çok iyi düşünmemiz gerekiyor. Son dönemlerde sürekli olarak Türkiye’nin twitterı olarak dile getirilen Yazbee.com’a  bugün üye oldum ve ufak bir inceleme yaptım.

Ortalama 3 yıldır Türk mühendislerinin üzerine çalıştığı, sosyal medya platformunun hedefinin Türkiye’de 30 milyon kullanıcıya ulaşmak olduğu açıklandı. Siteye üye olmak ve giriş yapmak şuan gayet basitleştirilmiş yöntemler sayesinde kolay. Üye olurken email onayı vermeniz yeterli. Yazbee en çok kullanılan kategorileri derleyerek özel bir menü geliştirmiş. Bu menü sayesinde, merak ettiğiniz ve ilgi duyduğunuz konularda ki paylaşımları görmek için, kullanıcıyı takip etme gerekliliğini ortadan kaldırmak hedeflenmiş. Kullanıcı, dilediği kategoriyi seçerek , o kategoride ki tüm paylaşımlara ulaşabilir. Twitter da olduğu gibi karakter sınırlaması bulunmaktadır. Bu sınır 240 karakterdir. Aynı zamanda beğenme butonunun yanı sıra beğenmeme butonu da mevcut. İOS ve Android mağazalarında Yazbee uygulamasına ulaşılabilirsiniz.

Genel itibariyle basit bir kullanıma sahip olan Yazbee için birçok konuda yorum yapmak için daha çok erken. Zamanla artıları ve eksileri üzerine daha detaylı konuşma şansımız olacaktır. Yazbee’nin kurucu başkanı Arif Ünver  basına yaptığı açıklamada, 2020 piyasa sonu hedef değerini, 1 Milyon Dolar olduğunu söylemiş. Bu süreçle ilgili de gelişmeleri yakından takip edeceğim 🙂

Yazbee profil linkim : https://yazbee.com/metinbilir

Ekran Görüntüleri:

Yazbee

Kategori: