Yazmaya yönelik olan ilgimi keşfettiğim dönemlerin üstünden çok zaman geçti. Uzun süren yolculuğumda sürekli olarak kendime sorduğum değişmeyen tek bir soru var. Neden yazmalıyım? Her defasında farklı cevaplar verdiğim bu soruyu artık değiştirdim. Neden blog yazmalıyım? Çok uzatmadan bu sorunun cevabını sizinle paylaşmak istedim.

Yazdıklarınızı, bir tuşla binlerce kişiyle paylaşmanın mutluluğu ve kolaylığının verdiği zafer duygusu anlatılamaz. Yazdıklarınıza anlık yorumlar alabilmeniz; yazı yazarken dikkat etmeniz gerekenlere, farklı yöntemler geliştirmenize katkı sağlar. Farklı okuyucu kitlesine kolay bir şekilde ulaşmanız, farklı şekillerde pratikler yapmanızı sağlamaktadır. Yazarken nelere dikkat etmeniz gerekir, yazıyı nasıl düzenlemeniz gerektiği, yayınlama sürecinde nelere dikkat etmeniz gerekir, bunların hepsini blog yazma süreçlerinde geliştirebilme imkanınız oluyor.

Blog yazmanın, diğer kazandırdıklarına bakalım.

  1. Blog yazma size disiplin kazandırır: Haftada bir kez veya iki kez yazıyorsanız, çalışma masanızın başına oturarak okuma ve araştırma yapmak durumunda kalıyorsunuz. Böylelikle düzenli bir şeyler öğrenme sürecinin bir parçası oluyorsunuz. Hayattaki en iyi şeylere sahip olma isteği, çok zor dediklerini yapabilmek için öğrenmeye zorlar.
  2. Blog kendinizi sorgulamayı öğretir: Blog yazdığımdan beri yaşamış olduğum sorgulamalar ve hangi anlamlarda kendimi geliştirmeme yardımcı olduğunu farklı bir yazımda dile getireceğim. Ancak; kendini sorgulama aşamasını yaşayan tek blogger ben değilim. Blog yazan arkadaşlarım, blog yazmaya başlayana kadar hayatının birçok noktasında en yapmak istediğini bilmediğini söylediler. Nelerin önemli olduğunu, nasıl adımlar atılması gerektiğini blog yazma sayesinde öğrendiğimizi söyleyebilirim.
  3. Blog sesinizi olur: Söylemek istediklerimizi, istediğimiz şekilde rahatça haykırmayı hepimiz isteriz. Tam anlamıyla bir yazar veya konuşmacı olmasak bile, her zaman söyleyeceğimiz bir şeyler vardır. Kalbinizden, düşüncelerinizden geçenleri hiçbir engellemeye takılmadan rahat bir şekilde paylaşabileceğiniz bir ortamdır bloğunuz.

Yaşadığımız teknoloji çağının harika dönemlerinin bir parçası olabilirsiniz. Düşüncelerinizi bütün dünyayla paylaşabileceğini bu çağda, ruha dokunan bir blog yazısı yazın.

Blog yazmaya devam ederek, düşüncelerini milyonlara duyuran cesur insanlardan biride sen olacak mısın? Bu konuda ki düşüncelerini yorumlarda benimle paylaşırsan memnun olurum 🙂

Kategori:

Etiketler:

,