Yapmaya çalıştığım herhangi bir olay, olumsuz yöne doğru gidince şansımı sorgulamaya başlarım. Hay aksi yine mi sorun? Neden bu sorunlar hep beni buluyor? gibi soruları çok fazla sormaya başladığım son dönemlerde, benim gibi şansız olduğunu düşünen insanların neler yaptığını araştırmaya koyuldum. Tam olarak bulmaya çalıştığımın ne olduğu konusunda bir fikrim yok. Herhalde sadece benim gibi şansız olan insanları görüp motive olmak istedim.

Olumsuzluk, şansızlık gibi kelimeleri araştırdığımda sürekli olarak karşıma “Murphy” ismi çıktı. Daha önce bir çok kez Murphy iş başında diye duymuştum ama pekte ilgimi çeken bir konu değildi. Uzun aradan sonra tekrar bu isim ve cümle ile karşılaşınca ufak bir araştırma yaptım.

Konuyla ilgili o kadar çok yazı ve bilgi var ki yine en iyi sadeleştirilmiş halini Barış Özcan’ın videosunda buldum. Murphy ile ilgili Barış Özcan tarafından hazırlanmış videoyu aşağıda bulabilirsiniz.  Gündelik hayatınızda bir şeyler ters giderse Murphy kulak vermenizde yarar var derim. Ufak bir teselli niyetine 🙂

Barış Özcan’ın Kanalı

Kategori:

Etiketler:

,