Sabırsızlıkla beklenen sezon geldi ve izleyici kitlesini Cuma günü itibariyle ekranların başına kilitlemeyi başardı. Başlıktan da anlaşılacağı gibi, Netflix’in başarılı serilerinden olan La Casa De Papel’den bahsediyorum. Netflix’in hızlı yükselişinin altında ki en büyük etkenlerden biride bu tarz başarılı işlere imza atmasıdır. Netflix’in yükselişi ile ilgili daha detaylı konuşacağız, ama önce yeni sezonu yayınlanan La Casa De Papel hakkında ki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Kesinlikle spoiler içermemektedir.

İki sezonu başarılı bir şekilde tamamlamanın, iyi tarafları dışında birde kötü tarafı var, o da izleyicinin yeni sezon için olan beklentisini tavanda bırakmak. İzleyicinin beklentileri yüksek olunca, hem yapımcının hemde senaristin işi fazlasıyla zorlaşıyor. Bana göre bu sezonda bu beklentiyi normal seviyeye çekmek için uğraşılmış. ilk bölümü izledikten sonra diğer bölümlere geçme isteği, sezonun tamamını bir günde izlememe neden oldu. Kusursuz plan anlayışı, diğer sezonlarda sürekli vurgulanıyordu. Bu sezonda karşılaşacağınız şey, kusursuz plan anlayışının işleyişinden ziyade, senaryonun farklı bir yöne çekilebilmesi için gerekli olan olayların kurgulanması. İlk iki sezona göre, puanım biraz düştü ama yinede izlenilmesi gereken bir yapım olduğu düşüncem yerini koruyor. Umarım diğer sezonda da bazı konular uzatılarak, daha sıkıcı bir hal almasına izin verilmeden final gelir. Aksi durumda, bu başarılır yapım Game Of Thorenes gibi sönük bir finale imza atabilir.

Özetle; La Casa De Papel 3.sezonun birkaç bölümü dışında, pekte istenilen aksiyon olaylarını içerdiğini düşünmüyorum. La Casa De Papel izleyicisi olarak düşüncelerinizi yorumda benimle paylaşabilirsiniz 🙂

Kategori: