fbpx

Metin Bilir

Her Konuda Blog Notlarım

İnternette Para Kazanma #1

İnternette Para Kazanma #1

Teknolojiyle birlikte hayatımıza giren İnterneti, halen tam olarak çözdüğümüzü, daha doğrusu anladığımızı düşünmüyorum. Aslında,olduğu gibi anlamanın işimize gelmediğini söylemek daha doğru olur. Her işte olduğu gibi,internet sektöründe de aklımız, olmayacak konulara biraz daha fazla çalışıyor.

Mahalle arasında dolaşan, kulaktan dolma bilgilere inanmayı o kadar çok seviyoruz ki, bu sevgimiz dönüp dolaşıp başımızı yakıyor. Her konuda,kafamızın dikine gitmeyi nasıl başarıyoruz bilmiyorum ama yine kulaktan dolma bilgiler ile cinlik peşinde olduğumuz güncel bir konumuz var; internette para kazanma…

konusu fazlasıyla geniş bir kavram,buna ülkemizde ki dolandırıcılık ve bilgisizlikte eklenince içinden çıkılamayacak hale dönüşmesi hiçte şaşılacak bir durum değil. Yakın tarihimizde şahit olduğumuz, Çiftlik bank vakasına rağmen halen ülkemiz de elle tutulur tarafı olmayan işlere inanma oranı fazlasıyla çok yüksek.

Arama motorlarında, “internetten para kazanma” şeklinde arama gerçekleştirdiğinizde,karşınıza inanılmaz derecede çok fazla bilgi çıkıyor. Bu bilgileri incelediğimizde,yarısından çoğunun bir birinden kopyalanmış bilgiler olduğunu,kalan yarısınında tamamıyla ütopik fikirler olduğunu görüyoruz. En azından bu şekilde görmemiz gerektiğini düşünüyorum.Çünkü; adamın biri size 1 ay içerisinde binlerce lira kazanacağınızı söylüyor ve binlerce lira kazanacağınızı iddia ettiği fikri, 100 TL karşılığında size satmaya çalışıyor. Bazıları da, binlerce lira kazandıran fikre sahip olan bir adamın, bu fikri neden 100 TL’ye sattığını sorgulamadan bodoslama dalıp eğitim seti denilen,kopyalanarak pdf dosyası yapılan seti alıyor. Sizi bilmem ama adamların sazan avıyla binlerce lira kazandığını söyleyebilirim.Bu olay, 300 TL’ye İphone alıpta, kutuda hıyarla karşılaşan girişimci ve indirim kaptığını düşünen kurnaz ruhlu amcanın düştüğü tuzakla birebir aynıdır.

Peki;İnternette para kazanma diye birşey var mı?

Evet var, ancak mahalle arasında konuşulan, herhangi bir dayanağı olmadan söylenenler kadar basit bir olay değil. Yani bir şeyler üretmeden, belirli bir deneyime sahip olup belirli bir strateji üzerinden ilerlemeden, bir iki tık ile kazanabileceğiniz şekilde para kazanmanız mümkün değil. O yüzden, çiftlik bank, solucan bank gibi, ayda 10 bin lira kazanmak istiyor musunuz? şeklinde başlayan tanıtımlardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

İnternette para kazanmaya yönelik sürekli sorular aldığım için,bu konuyla ilgili uzun bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdim.

Reklam gelirleri, blog yazıları, anket gelirleri, youtube gelirleri,kripto para gelirleri, ve gelirleri gibi bir çok konuyu, yüzeysel olmadan detayına inerek, tecrübe edindiklerimi ve yeni öğrendiklerimi bu yazı dizisinde sizlerler ile paylaşacağım. Günlük işlerimin yoğunluğuna göre haftada en az 2 yazı paylaşmayı hedefliyorum. Ayrıca sizlerinde incelememi istediğiniz yöntemler varsa yorum kısmına yazarak benimle paylaşabilirsiniz.

Başlamadan önce hatırlatmakta fayda var, burda yazacaklarım hiçbir zaman yatırım tavsiyesi olmayacaktır. Bir daha ki paylaşıma kadar, dolandırıcılardan uzak durmanız dileği ile….

İnternette Para Kazanma #1


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir